Ankara Çıkışlı Karadeniz Yayla Turu (Uygar Tur)

Ankara çıkışlı Karadeniz Turları arayanlar için Uygar Tur tarafından düzenlenen Karadeniz Yayla Turu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Uygar Tur Ankaradan Hareketli  5 Gece Konaklamalı Karadeniz Yayla Turu

1. Gün: Akşam saat 23:30’da, Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden hareket edilecektir. Yolculuk sırasında gerekli molalar da verilerek, Ordu’ya varış gerçekleştirilecektir. Ordu’ya ulaşıldıktan sonra ise Boztepe yönünde yolculuğumuz devam edecektir. Boztepe, Ordu’nun en önemli seyir terası olarak bilinmektedir. Boztepe’de yapılacak olan panoramik Ordu seyrinin ardından, yine Boztepe’de kahvaltı yapılacaktır.
2. Gün: Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra, Giresun’a geçilecektir. Giresun’da Tirebolu Harsıt Vadisi’nden Torul’a geçilecektir. Torul ilçesi Gümüşhane iline bağlıdır. Torul’da Cebeli Köyü içerisinde yer alan, elips şeklinde, denizden 1550 metre yükseklikte olan 105 metre uzunluğundaki traverten havuzlar, dikit ve sarkıtlar ile süslenmiş olan, motif zenginlikleri ile ülkemizde oldukça tanınan; ve bu ününde de haklı olan Karaca Mağarası gezilecektir. <!–adsense–>Karaca Mağarası’nın geziminden sonra ise öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeğinin yenilmesinden sonra yöreye ait olan köme ve pestil alışverişleri gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise, Zigana Geçidi’ni ve Zigana Dağı’nı görüyoruz. Burada muhteşem fotoğraflar çekebilmeniz mümkün olacaktır. Zigana Geçidi, Karadeniz’in kuzeyini güneyine bağlaması ile bilinmektedir. Güney yüksekliği 1795 metre iken; kuzey yüksekliği de 1820 metredir. Zigana Geçidi bu özellikleri ile, oldukça ünlü bir geçit ve dağımızdır. Zigana Geçidi ve Zigana Dağı’nın görülmesinden sonra yolumuz Zigana Tatil Köyü’ne gitmektedir. Zigana Tatil Köyü’nde otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
3. Gün: Otelimizde gerçekleştireceğimiz sabah kahvaltımızın ardından Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Hamsiköy, sütlacı ile ünlüdür. Hamsiköy içerisinde tur misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler; ve verilen serbest zamanı da diledikleri gibi değerlendirebilirler. Hamsiköy’de geçirilecek olan zamanın ardından ise Trabzon’a doğru hareketimizi gerçekleştiriyoruz. Trabzon’da ilk olarak Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Sümela Manastırı Meryem Ana Manastırı olarak da bilinmektedir. Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı, Altındere Milli Parkı içerisinde yer almaktadır. Karadağ’ın eteklerinde bulunan Sümela Manastırı, denizden 1150 metre yüksekliğindedir. Sümela Manastırı’nde görülecek olan yerler, Kütüphane, Keşiş Odaları Ayazma; ve daha sonra da, Sümela Manastırının oluşmasına sebep olan Ana Kaya Kilise’dir. Sümela Manastırı’nın görülmesinden sonra ise, yola çıkarak Maçka, Trabzon ve Of yönünden Uzungöl’e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bu bölgeye has özellik taşıyan Hapşiyaş Kiremitli Köprü’yü de görüyoruz. Bu köprü, ahşap; ve aynı zamanda da kiremitlidir. Daha sonra ise Uzungöl’e varıyor, önce öğle yemeğimizi yiyor, sonrasında ise göl etrafında yürüyüş yapıyor; ve tur misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın dolmasının ardından ise otelimize gidiyor; akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
4. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından, minibüslerimizle erken saatlerde gerçekleştireceğimiz hareketimiz ile, Karestel Yaylası’na gidiyor, buranın güzel görünümünü görüyor; ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra ise Karestel Yaylası’ndan çıkarak Şekersu Yaylası’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şekersu Yaylası’nda da keyifli zaman geçiriyor; burada bol oksijeni içimize çekiyor; ve yürüyüş yapıyoruz. Şekersu Yaylası’nı da dolaştıktan sonra yeniden Uzungöl’e dönüyoruz. Öğle yemeğimizi Uzungöl’de, bizim için özel hazırlanmış olan balık menü ile yiyoruz. Yemekten sonra ise, Uzungöl’den ayrılıyor; ve keyifli bir yolculuk ile Rize’ye gidiyoruz. Rize’de tur misafirlerimiz için, alışveriş yapmalarına olanak tanıyacak bir serbest zaman aralığı veriyoruz. Alışverişimizin sonrasında ise yolumuza, çay fabrikasına doğru devam ediyoruz. Çay fabrikasını geziyor; ve çayın içilecek hale gelmeden önce hangi aşamalardan geçirildiğini görüyoruz. Sonrasında ise çay alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra ise çay fabrikasından ayrılarak Ardeşen’e geçiyoruz. Ardeşen’de otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
5. Gün: Sabah kahvaltısını otelimizde yaptıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’den de minibüslere binerek Pokut Yaylası’na gidiyoruz. Pokut Yaylası’nda öncelikle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün ardından ise öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimizi de yedikten sonra Sal Yaylası’na yürüyüş yapmaya devam ediyoruz. Sal Yaylası, havanın ve yolun durumuna göre değiştirilerek başka bir yaylaya da gidilebileceğini belirtmek isteriz. Daha sonra ise, minibüslerimize yeniden biniyor; ve minibüslere ilk bindiğimiz nokta olan Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Çamlıhemşin’de Bulut Şelalesi’ni ve Tar Deresi’ni görüyoruz. Buralarda fotoğraf çekimlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında ise Aydar’a gidiyor; ve burada konaklıyor; otelimizde akşam yemeğimizi yiyoruz. Aydar’da, isteyen tur misafirlerimiz kaplıcaya da gidebilirler.
6. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından, midibüslere binerek, Kemerli Kaçkar Dağı’nın eteklerinde kurulu olan Avusor Yaylası’na hareket ediyoruz. Denizden yüksekliği 2300 metre olan bu yaylanın yolculuğu esnasında eşsiz, eşi benzeri görülmemiş manzaralar ile karşılaşıyoruz. Avusor Yaylası’nda kısa bir dinlenme molası verdikten sonra, yine Kemerli Kaçkar’ın 2700 metre yüksekliğindeki Dobacelazena Gölü’ne doğru, çok zorlu ve uzun bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Ayder’e geri dönüş yapıyoruz. Ayder’de öncelikle Gelintülü Şelalesi’ni görüyoruz; sonrasında ise Kalegon Mevkii’ne geçiyoruz. Buralarda tur misafirlerimize serbest zaman veriyor; ve serbest yürüyüşler gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Yürüyüşlerimizden sonra ise, Fırtına Vadisi, Fırtına Ormanları ve Fırtına Deresi’ni ziyaret ediyoruz. Timisvat Taş Kemer Köprüyü görüyoruz. Timisvat Köprüsü, Osmanlı dönemlerine ait, 17. ve 18. yüzyıllardan kalma taş kemerli köprülerin en belirgin örneklerinden bir tanesidir. Buralardaki gezilerimizi tamamladıktan sonra ise Rize’ye hareket ediyoruz. Rize’de Sürmene’ye geçerek minibüslere biniyor ve Zarha Dağı’na çıkıyoruz. Burada otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi yiyor; ve konaklıyoruz.
7. Gün: Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Sürmene’den yola çıkıyor; ve Trabzon şehir merkezine geçiyoruz. Trabzon’da ilk olarak Soğuksu Mahallesi’nde yer alan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk Köşkü, 1903 senesinde, Konstantin Kabavanidis adında Rum bir armatör ile, bir de tüccar tarafından yaptırılmıştır. Atatürk Köşkü, Avrupa mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer almaktadır. Burada bir süre serbest zaman verilecektir tur misafirlerimize. Srbest zaman sonrasında ise, Trabzon yöresine ait gümüş işlerinin bulunduğu gümüş mağazasında tur misafirlerimize alışveriş imkanı verilecektir. Alışveriş sonrasında ise Akçaabat’a hareket edilecektir. Akçaabat’da öğle yemeği yenilecek; ve sonrasında da Giresun’a hareket gerçekleştirilecektir. Giresun’da ilk olarak Giresun Kalesi görülecektir. Sonrasında ise, fındık alışverişi; ve fındık ürünleri alışverişi gerçekleştirilecektir. Sonrasında ise Ordu’ya hareket edilecek; ve Ordu’da ekstra akşam yemeği yenilecektir. Burada balık menü yenilecektir; ancak ücrete dahil değildir. Yemekten sonra ise, eski sahil yolundan devam edilerek Terme’ye varış gerçekleştirilecektir. Terme’de, ücrete dahil olan akşam yemeği yenilecek; ve sonrasında Samsun’a geçilecektir. Çorum, Kırıkkale yönünde ilerlenerek, sabah saatlerinde, Ankara’ya varış gerçekleştirilecektir.
Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: belirlemiş olduğumuz otellerimizde 5 gece tam pansiyon konaklama, ulaşım, müze ören yeri ve milli parklara giriş ücretleri, 5 sabah kahvaltısı, 5 öğle yemeği; ve 5 de akşam yemeği, rehberlik hizmetleri, yolculuk sırasında yapılacak olan özel ikramlar; ve minibüs transferleridir.
Tur ücreti ise 865 TL…

uygar tur karadeniz turu,2016 karadeniz tur uygar,uygar tur-karadeniz turu,uygar tur nerde,uygar tur karadeniz turları,TRABZONUN ANKARADAN YÜKSEKLİĞİ
etiketler:, , ,
1.551 okunma

YORUMLAR