Ankara Çıkışlı Haftasonu Kapadokya Turu (Ayder)

1. Gün: Kapadokya turuna katılmak isteyen tur misafirleri, sabah saat 07:00’da Atatürk Lisesi önünden; ve 07:30’da da Ümitköy Galeria önünden alınacak; ve Kapadokya turu yolculuğuna başlanacaktır.
Kapadokya turunda ilk olarak, Uçhisar Kalesi kenarında fotoğraf çekimi gerçekleştirilecektir. <!–adsense–>Kapadokya turunda sonraki uğrak yeri ise Güvercinlik Vadisi olacaktır. Güvercinlik Vadisi’nde geçirilecek olan zamanın sonrasında Kapadokya turu misafirlerine, öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Göreme’ye gidilecek; ve Göreme Açık Hava Müzesi görülecektir. Müze gezisinin tamamlanmasının sonrasında ise, Paşabağ Vadisi’ne gidilecek; ve buradaki peribacalarının muhteşem görüntüsüne şahit olunacaktır. Paşabağ Vadisi Rahipler Vadisi olarak da bilinirken; Paşabağ Vadisi’nden sonra gidilecek olan yer Dervent Vadisi de Hayal Vadisi olarak bilinmektedir. Dervent Vadisi’nde bulunan peribacalarının şekilleri, hayvan şekillerine benzetilmektedir. Dervent Vadisi’nde Onyx taşı atölyesine gidilerek, isteyen kişilerin Onyx taşı ile çalışma yapmaları da sağlanacaktır. Dervent Vadisi gezisinin sonrasında ise Avanos’a doğru hareket ile Kapadokya turuna devam edilecektir. Avanos, topraktan çanak çömlek yapılan tek merkezdir. Avanos’ta görülecek yerler, Asmalı Konak, Avanos evleri, Zelve manzarası, taş köprü… Avanos’ta da peri bacalarına rastlamanız mümkün olacaktır. Avanos gezisinin ardından otele gidilerek yerleşilecek, akşam yemeği yenilecek ve konaklanacaktır. Ancak, Kapadokya’ya gelip de Türk Gecelerine katılmadan olmaz diyen Kapadokya turu misafirleri için de Türk gecesi organizasyonu gerçekleştirilebilecektir.
2. Gün: Yapılacak olan sabah kahvaltısının ardından Derinkuyu ya da Kaymaklı olarak bilinen yer altı şehrine gidilecektir. Yer altı şehrinin görülmesinin ardından Ihlara Vadisi’ne doğru Kapadokya turuna devam edilecektir. Ihlara Vadisi’nin ziyaret edilmesinin sonrasında öğle yemeği için Kapadokya turu misafirlerine serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinin sonrasında ise, Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlanacak; ve Kapadokya turu sona erecektir.
Kapadokya turu için belirlenen ortalama fiyat kişi başı 215 TL’dir. Bu fiyata, öğle yemeği; ve tüm yemeklerin yanında alınacak olan içecekler dahil değildir…

ankara çıkışlı haftasonu kapadokya turu,haftasonu kapadokya turu,ayder kapadokya,ankara çıkışlı günübirlik kapadokya turları,ankara çıkışlı haftasonu turları,ankara çikışlı hafta sonu kapodokya turları
2.659 okunma

YORUMLAR