Ankara Çıkışlı Günübirlik Eskişehir Turu – Hızlı Tren (Ayder)

Türkiye’nin en önemli yol kavşaklarından bir tanesi olan; ve bu nedenle, tarihteki yeri de çok önemli olan Eskişehir’e gitmek için,sabah saat 07.45’de Ankara Tren Garı hızlı tren peronunda buluşulacak. Saat 08.00 treni ile yolculuğa başlıyoruz.

Hızlı Tren İle Günübirlik Eskişehir Turu- Ayder Turizm

Eskişehir, bir ilkler şehri olarak bilinmektedir. Türkiye’de çıkartılan ilk Lületaşı, işlenebilir halde Eskişehir’den çıkartılmıştır. Devrim Arabası, Türkiye’nin ilk arabasıdır; ve Eskişehir’de üretilmiştir. <!–adsense–>Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin de Eskişehir’de atıldığı söylenmektedir.

Eskişehir’e vardıktan sonra ilk gideceğimiz yer, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yerleşim merkezi olarak kullanılmış olan Odunpazarı’dır. Odunpazarı, tarihi sokakları ve evleri ile ünlü bir bölgemizdir. Burada gezeceğimiz yerler arasında, Kurşunlu Camii, Atlıhan, Kurşunlu Külliyesi; ve Lületaşı Müzesi’dir. Buraları gezdikten sonra ise, Çiğböreği ile ünlü Eskişehir’de, öğle yemeğimizi çiğbörek ile gerçekleştirmek için, bir yemek molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra, Türkiye’nin, ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan sonra sıra, günümüze kadar korunarak gelmiş olan, tamamen Türk yapımı, Devrim Arabası’nı görüyoruz. Devrim Arabası’nın görülmesi ile birlikte, Eskişehir’in tarihi ve kültürel mirasını tanımış oluyoruz. Daha sonra ise sıra, Eskişehir’in, doğal güzelliklerini görmeye geliyor. Eskişehir’in içinden geçen Porsuk Çayı’nı görmek için, bu bölgeye gidiyoruz. Şehirde son zamanlarda yapılan düzenlemeler sayesinde, dileyen tur misafirlerimiz Porsuk Çayı üzerinde gondol ya da teknelerle gezinti yapabilme imkanı buluyorlar. Porsuk Çayı’ndan sonra ise, turumuzun son durağı olan Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Kent Park, Eskişehir içinde ayrı bir şehir gibidir. İçerisinde, Türkiye’nin ilk yapay plajını da barındırmaktadır. Burada verilecek olan serbest zaman sonrasında, tur misafirlerimiz ile, belirlediğimiz saatte, belirlediğimiz noktada buluşarak, turumuzu noktalıyoruz. 18.00 treni ile Ankara’ya hareket. 19.30’da Ankara’ya dönüş

Tur ücretimize dahil olan hizmetlerimiz: Hızlı tren biletleri, Ulaşım, öğle yemeği, müze, ören yerleri; ve milli park giriş ücretleri; ve rehberlik hizmetlerimizdir.

Tur ücreti, kişi başı 115 TL’dir.  Tekne turu yapmak isterseniz, ekstra olarak parasını ödemeniz gerekecektir.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.gunubirlikturlar.com/galeri/2011/08/eskisehir-turu.jpg[/author_image] [author_info]

Ankara çıkışlı tüm günübirlik turlar için tıklayın

Ankaradan tüm turlar için tıklayın

Ayder Turizm tarafından düzenlenen tüm turlar için tıklayın

[/author_info] [/author]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.