Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Trakya Turu (Ayder)

1. Gün: Trakya turuna katılacak olan tur misafirleri, 23:00’da Atatürk Lisesi önünden; 23:30’da ise Ümitköy Galeria önünden alınarak, Trakya turu yolculuğuna başlanacaktır.
Trakya turunda gidilecek olan ilk yer Tekirdağ olacaktır. Tekirdağ’da öncelikle sabah kahvaltısı yapılacaktır. Yapılan olan sabah kahvaltısının sonrasında ise, Rüstem Paşa Külliye’si gezilecektir. Rüstem Paşa Külliye’si, Mimar Sinan tarafından yaptırılmıştır. Rüstem Paşa Külliye’sinde, hamam, kervansaray, cami, medrese, bedesten ve kütüphane bulunmaktadır. Rüstem Paşa Külliye’sinde bulunan medrese, Osmanlı İmparatorluğu tarafından Rüştiye olarak kullanılmıştır. Aynı medrese, Cumhuriyet dönemine geçildiğinde de ilkokul olarak hizmet vermeye başlamıştır.<!–adsense–>
Rüstem Paşa Külliye’sinin ardından sırayı, Namık Kemal Derneği tarafından yaptırılmış olan Namık Kemal’in evi almaktadır. Tekirdağ mutfağı, yatak odası; ve başodası, Namık Kemal’in evinden örnek alınarak yapılmış olan Namık Kemal’in evinde, Namık Kemal’e ait eserler ve yazılar da görülecektir.
Namık Kemal’in evinin ziyaret edilmesinin ardından ise, Rakoçi Müzesi gezilecektir. Rakoçi Müzesi, Macar Prensi olan ve Türkiye’ye sığınan Rakoçi’nin kaldığı yer olarak bilinmektedir. Rakoçi Müzesi gezisinin ardından ise öğle yemeği için, Trakya turu gezisine kısa bir mola verilecektir.
Öğle yemeğinden sonra Edirne’ye hareket edilecektir. Edirne’de ilk olarak İpsala Sınır Kapısı görülecektir. İpsala Sınır Kapısı’nın gezilmesinin ardından Uzunköprü’ye doğru hareket edilecektir. Uzunköprü’nün yapılması dört sene sürmüştür. Dünyanın en uzun taş köprüsü olma özelliğini taşıyan Uzunköprü’de bir çay molası verildikten sonra Edirne’de bulunan otele gidilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
2. Gün: Otelde gerçekleştirilecek olan sabah kahvaltısından sonra, Mimar Sinan tarafından 80 yaşında yapılmış olan Selimiye Camii’ye gidilecektir. Selimiye Camii’nin ardından Eski Cami, sonrasında da Üç Şerefeli Cami ziyaret edilecektir. Cami gezilerinin ardından ise, Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı Saraçiçi; ve İkinci Beyazıt Külliyesi gezilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesi tamamlandıktan sonra ise otele gidilecek; akşam yemeği yenilerek konaklanacaktır.
3. Gün: Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra Kırklareli’ye doğru hareket edilecektir. Kırklareli’de ilk olarak Hızırbey Cami; sonrasında da bedesten ziyaret edilecektir. İstasyon Caddesi’nde verilecek olan serbest zamanın sonrasında ise, belirlenen noktada belirlenen saatte buluşacak olan Trakya turu misafirleri, Lüleburgaz’a doğru yola çıkacaklardır.
Lüleburgaz’da ilk olarak Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezilecektir. Külliye’nin ziyaretinin ardından Vize’ye doğru bir yolculuk ile devam edecek olan Trakya turunda, Vize’de Vize Ayasofyası gezilecektir. Vize Ayasofyası aslında cami olmasına karşın, tamamen kilise görünümündedir. Vize’de daha sonra antik tiyatro gezilecektir. Antik Bizye Tiyatrosu olarak da isimlendirilen antik tiyatrnun gezilmesinden sonra Trakya turunda sırayı İğneada yolculuğu alacaktır. İğneada’da otele gidilecek; isteyen Trakya turu misafirleri denize girebilecek; sonrasında yemek yenilecek; ve konaklama gerçekleştirilecektir.
4. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısı sonrasında Beğendik Köyü’ne doğru gerçekleştirilecek olan hareket ile Trakya turu devam edecektir. Beğendik Köyü, Bulgaristan’ın Rezova Köyü ile komşudur. Longoz Ormanı ve Limanköy’de yürüyüş yapılacaktır. Bölgede koruma altına alınan göllerin de görülmesinin ardından, Trakya turu sona erecek; ve Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlanacaktır.
Trakya turu için belirlenmiş olan, kişi başı ücret, 545 TL’dir. Ücrete dahil olmayan hizmetler, öğle yemeği; ve tüm yemeklerin yanında alınacak olan içeceklerdir.

edirne 3 şerefeli camii,kırklarelinde hızır bey hamamı görüntüleri,ankara çıkışlı trakya turu 2012,ankara çıkışlı istanbul turları 2012,ayder iğneada turu,iğneada turu 2012 ayder
1.478 okunma

YORUMLAR