Ankara Çıkışlı 23 Nisan Amasya-Tokat-Hattuşaş Turu (Saltur)

Tur programı 1. Gün: Tunus Caddesi Numara 14′te gerçekleştirilecek olan buluşmanın sonrasında Amasya’ya hareket edilerek 29 ekim turuna başlanacaktır. Gerekli molaların verilmesinden sonra ulaşılacak olan Amasya’da ilk olarak Amasya Müzesi ziyaret edilecektir. Müzeden sonra Çakallar Tepesi’ne çıkılacak; ve buradan Amasya’ya panoramik olarak bakılacaktır.<!–adsense–> Çakallar Tepesi’nden sonra ise öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinin ardından Kral Kaya Mezarları, Yalı Boyu Evleri ve Yeşilırmak panoramik olarak gezilecektir. Bimarhane, Hazeranlar Konağı, Saraydüzü Kışlası gezilerinin de tamamlanmasından sonra Tokat’a doğru şeker bayramı turuna devam edecek olan Saltur misafirleri, Tokat’taki otele yerleşecek, akşam yemeği de yiyerek konaklayacaklardır.

2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Mahperi Hatun Kervansarayı ve Ballıca Mağarası gezilecektir. Daha sonra Tokat merkeze gidilecek, Saltur misafirlerine öğle yemeği için serbest zaman verilecek; daha sonra ise Yazmacılar Han, Tokat Müzesi, Tokat Mevlevihanesi, Taşhan, Latifoğlu Konağı gezilecektir. Belirtilen yerlerin gezilmesinin ardından Saltur misafirlerine alışveriş için serbest zaman da verilecek; ve sonrasında da otele gidilerek akşam yemeği yenilip konaklanacaktır.

3. Gün: Sabah kahvaltısını otelde yapacak olan Saltur misafirleri, kahvaltıdan sonra otelden ayrılacak; ve Çorum’a doğru29 ekim turuna devam edeceklerdir. Çorum’da, meşhur olan leblebi ve kuruyemiş alışverişi yapılacak; daha sonra ise Hattuşaş ören yeri ve Yazılı Kaya ziyaret edilecektir. Buraların da gezilmesinden sonra29 ekim bayramı turuna son verilerek Ankara’ya doğru yolculuğa devam edilecektir.
Saltur’un düzenlemiş olduğu 23 Nisan  turları dahilindeki Amasya, Tokat, Hattuşaş turunun kişi başı ücreti 350 TL’dir. Belirlenen fiyata öğle yemekleri ve içecekler dahil değildir.

yeşilırmak yalıboyu evleri,amasya cikisli karadeniz turu,günübirlik hattuşaş,istanbuldan hattuşaş turu,tokat çıkışlı tur
etiketler:, , ,
1.623 okunma

YORUMLAR