29 Ekim İzmir Çıkışlı Eskişehir-Kütahya Turu (Fma)

1. Gün: Cumhuriyet Bayramı turları dahilinde, İzmir çıkışlı, Eskişehir – Kütahya turuna katılmak isteyen Cumhuriyet Bayramı turu misafirlerinin buluşacakları saatler; ve buluşma noktaları şu şekilde belirlenmiştir: 06:30 – Ege Park, 06:45 – Bostanlı Vapur İskelesi önü, 07:00 – FMA TRAVEL Yalı Ofisi, 07:15 – Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, 07:30 – Hatay – Üçyol… Belirlenen saatlerde belirlenen noktalarda buluşacak olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, Eskişehir ve Kütahya turu yolculuğuna başlayacaklardır. Yol üzerinde kısa bir kahvaltı turunun verilmesinden sonra Aizanoi Antik Kenti’ne ulaşılacaktır. <!–adsense–>Aizonai’de geçirilecek zamanın sonrasında, Cumhuriyet Bayramı turu yolculuğu Kütahya ile devam edecektir. Kütahya’da Germiyan Sokağı’nda yürüyüş yapılacak; ve şehrin tarihi evleri ziyaret edilecektir. Dönerler Cami, Ulu Cami, Macar Evi ve Mevlevihane Kütahya’da gezilecek olan yerler arasında yer almaktadır. Kütahya’da belirtilen yerlerin gezilmesinden sonra Kütahya’dan ayrılacak olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri Eskişehir’e gidecek, otele yerleşerek akşam yemeklerini yiyecek; ve konaklayacaklardır.
2. Gün: Otelde yapılacak olan sabah kahvaltısından sonra Eskişehir’in tarihi yapısının tanınması adına Odunpazarı Semti’ne gidilecektir. Odunpazarı’nda ziyaret edilecek olan yerler, lületaşı alışverişi yapılabilecek olan Atlıhan Çarşısı, Odunpazarı Evleri, Cam Eserleri Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Lületaşı Müzesi, Kurşunlu Külliyesi’dir. Daha sonra Eskişehir Merkez’e gidilecek; ve çiğbörek menülü bir öğle yemeği yenilecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Şahin Tepesi – Şelalepark’a gidilerek, Eskişehir panoramik olarak kuşbakışı izlenecektir. Buradaki güzel manzara izlenerek içilecek olan keyif çaylarının sonrasında Kent Park’a gidilecektir. Sonrasında ise Porsuk Çayı’na gidecek olan Cumhuriyet Bayramı turu misafirleri, burada bir tekne turu gerçekleştireceklerdir. Tekne turunun tamamlanmasından sonra ise, Cumhuriyet Bayramı turları çerçevesinde gerçekleştirilen İzmir çıkışlı Eskişehir Kütahya turunun sonuna gelinecek; ve İzmir’e dönüş için yola çıkılacaktır.
Cumhuriyet Bayramı turları dahilinde gerçekleştirilen İzmir çıkışlı Eskişehir Kütahya turunun kişi başı ücreti 169 TL’dir. Bu ücrete, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, öğle yemekleri; ve Porsuk Çayı’nda gerçekleştirilecek olan tekne turu ücreti dahil edilmemiştir.

izmir çıkışlı eskişehir kütahya turu,izmir çıkışlı 29 ekim 2011 turları,kutahya turu izmir çıkışlı,29 ekim izmir çıkışlı turlar,fma travel eskisehir 29 ekim,izmir çıkışlı eskişehir turları
2.372 okunma

YORUMLAR